Blog

5-785x510

YÜZMEK İÇİN NASIL KLOR GÖZLÜĞÜ KULLANMALIYIM?

Yüzerken göz sağlığını korumak adına mutlaka gözlük kullanmanız gerekir. Lens kullanan ve hassas gözlere sahip olan yüzücülerin kaliteli bir klor gözlüğü kullanması gerekir. Sadece havuzlar için değil, aynı şekilde denizde yüzerken de gözlük kullanmak önemlidir. Lens kaybolmasına karşı önemli bir tedbir olduğu kadar gerçekte göz sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir ihtiyaçtır.

Havuzların sularının temiz kalması için çeşitli kimyasalların havuz sularına eklendiği biliniyor. Bu sular çeşitli deri hastalıklarının ve farklı bulaşıcı hastalıkların kişiden kişiye geçmemesini de sağlıyor. Dolayısı ile güçlü birer ilaç olarak da görebileceğiniz havuzları temizlemek için kullanılan kimyasalların direkt olarak gözlere temas etmemesi gerekiyor. Her ne kadar çoğu insan konsantre olamıyorum düşüncesi ile klor gözlüğü kullanmayı kabul etmiyorsa da, sağlık için klor gözlüğü kullanmanız gerekir.

Tercih edeceğiniz klor gözlüğü için öncelikle su geçirmezliğinden emin olmanız önemlidir. Su geçirmediğini test ettiğiniz klor gözlüğünün yüzünüz olan uygunluğundan da emin olmanız gerekir. Yüzünüze uygun modelde klor gözlüğü ile ister deniz ister havuz da yüzerken gözlerinizin sağlıklarından ödün vermeyeceğinden emin olabilirsiniz. Çünkü gözler, deniz suyundan ve havuzlarda bulunan kimyasallardan son derece hassas bir şekilde etkilenirler. Sağlık, görme duyusunda kayıplar ve kimyasallar, deniz kirliliği nedeniyle gözlerinizde yaşayacağınız sağlık sorunu yaşam kalitenizi düşürebilir. Bunu engellemek için klor gözlüğü kullanmanız yeterlidir.

24