Yaz Okulu

2015 Yaz Okulu

Çocuk gelişimi uzmanları çocukların televizyon karşısında fazla vakit geçirmesini önermezler. Tüm yaz boyunca evde kalan çocuklar maalesef tek eğlence kaynakları olan tv, bilgisayar veya oyun konsolları karşısında zaman geçirmek zorunda kalırlar. Bu da çocukların gelişimi için bir çok risk oluşturmaktadır. Hal böyle olunca en iyi seçenek olan yaz spor okulları biçilmiş kaftandır. Tüm aile bireyleri hafta içi sabah hep birlikte evden çıkar ve akşam yine birlikte eve dönerler. Büyükler işe gider, çocuklar yaz spor okuluna gider. Hafta sonları yaz okulu olmaz böylece aile bireyleri hafta sonunu dolu dolu birlikte geçirme fırsatı bulurlar.

Yaz okulunda çocuklar; sabahları ya aileleri tarafından okula getirilerek ya da servis ile alınarak, toplanacakları mekana gelirler. Burada gruplara ayrılırlar ve her bir gruba tüm gün boyunca bir rehber eşlik eder. Yaz okullarında yaklaşık olarak 8-10 kişiyi geçmeyen yaş gruplarının başındaki rehber, tüm gün boyunca grubunun başından ayrılmaz. Onlara her konuda yardımcı olur. Havuza gireceklerin giyinmelerine yardımcı olmaktan tutun, yemek yemelerine kadar birçok konuda yaz spor okulu boyunca dadılık görevi yaparlar.

Yaz okullarının bir diğer faydası da; yetenekli çocuklar için yetenek taraması yapılmış olmasıdır. Özellikle spor kulüpleri bünyesinde gerçekleştirilen yaz spor okullarında küçük yaşta spor ile tanışan çocuklar, yetenekleri doğrultusunda ilgili branşlara yönlendirilerek gelecekte profesyonel sporcu olabilme fırsatı yakalayabilirler. Bu da gerek çocuk gerekse ailesi için gurur vericidir. Yaz okulu bitiminde arzu eden çocuklar kış spor okuluna dahil olabilir, böylece hafta sonları sporculuk kariyerlerine devam edebilirler. Okulların açık olduğu dönemlerde hafta içi okul, hafta sonu spor çok uyumlu ikilidir. Çocuk gelişimde birbirini tamamlayan etmenlerdendir.

Yaz okulumuz; Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü’nde gerçekleştirilmektedir. Diğer yaz okullarından farklı olarak tüm aktiviteler kampüs içerisinde gerçekleştirildiğinden öğrenciler güvenli bir ortamda eğitim görmekte ve gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeden tüm faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü
Hasanpaşa Mah. Zeamet Sk. No:21
Acıbadem – Kadıköy – İstanbul

1.Dönem :15 Haziran 2015 – 10 Temmuz 2015( 4 Hafta )
2.Dönem :13 Temmuz 2015 – 07 Ağustos 2015( 4 Hafta )
3.Dönem :10 Ağustos 2015 – 04 Eylül 2015( 4 Hafta )
Not:Haftalık kayıt programları vardır. Böylece öğrenciler belirlenmiş dönemlere uymak zorunda değiller.

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
08:00-09:00 TOPLANMA ve KAHVALTI TOPLANMA ve KAHVALTI TOPLANMA ve KAHVALTI TOPLANMA ve KAHVALTI TOPLANMA ve KAHVALTI
09:00-10:00 EĞİTSEL OYUNLAR REKREASYON EĞİTSEL OYUNLAR REKREASYON EĞİTSEL OYUNLAR
10:00-11:00 İNGİLİZCE İNGİLİZCE İNGİLİZCE İNGİLİZCE İNGİLİZCE
11:00-12:00 CİMNASTİK SATRANÇ CİMNASTİK SATRANÇ CİMNASTİK
12:00-13:00 ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ
13:00-14:00 DİNLENME/ EL BECERİSİ DİNLENME/EL BECERİSİ DİNLENME/ EL BECERİSİ DİNLENME/ EL BECERİSİ DİNLENME/ EL BECERİSİ
14:00-15:00 TENİS BASKETBOL TENİS VOLEYBOL TENİS
15:00-16:00 YÜZME YÜZME YÜZME YÜZME YÜZME
16:00-16:30 İKİNDİ
KAHVALTISI
İKİNDİ
KAHVALTISI
İKİNDİ
KAHVALTISI
İKİNDİ
KAHVALTISI
İKİNDİ
KAHVALTISI
16:30-17:00 TOPLANMA ve DÖNÜŞ TOPLANMA ve DÖNÜŞ TOPLANMA ve DÖNÜŞ TOPLANMA ve DÖNÜŞ TOPLANMA ve DÖNÜŞ

Çocuklara günde 3 öğün yemek verilmekte. Sabah Kahvaltısı-Öğle Yemeği-İkindi Kahvaltısı, okula ait anlaşmalı uzman yemek firması tarafından günlük kalori değerleri hesaplanarak sunulmakta.

Öğrenci girişi direkt olarak kampüs içerisindeki kapalı otoparktan yapılır. Bu sayede çocuklarımız dış etmenlerden uzak, güvenli bir şekilde giriş yapmaktadır. Öğrenci velileri kendi imkanlarıyla çocuklarını getirebilecekleri gibi servis hizmetinden de faydalanabilirler. Servis hizmeti okulumuzun anlaşmalı olduğu profesyonel firma tarafından sağlanmaktadır. Servis ücreti yaz okulu ücretine dahil değildir!

SS. 279 No’lu Kadıköy Anadolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi
Marmara Spor Kulubü Yaz Okulu Servis Ücretleri

Fiyat tarifesi İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi tarafından yayınlanan öğrenci servis fiyatlarını %10 indirim yapılarak düzenlenmiştir.

KM              ÜCRET
0-1 KM       135,00 TL
1-3 KM       150,00 TL
3-5 KM       165,00 TL
5-7 KM       170,00 TL
7-9 KM       180,00 TL
9-11 KM     210,00 TL

– Servis güzergahlarının düzenlenmesi en az 9 öğrenci olduktan sonra hizmet verilebilecektir.
– Servislerimizde hosteslerimiz olup, öğrenci başına 50TL ek ücret talep edilecektir.
– Öğrencilerin kalabalık olduğu bölgelerde, taşınan mesafe itibariyle fiyatlandırmada tekrar görüşülerek indirim yapma şansı olacaktır.
– SS. 279 No’lu Kadıköy Anadolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Servis Yetkilileri:   AYDIN ÖZCAN :  0 (532)  263 83 90   VOLKAN GEREZ: 0 (533)  583 77 77

Ana Branşlar:Yüzme, Tenis, Cimnastik, Basketbol, Voleybol, İngilizce, Satranç, El becerileri.
Yardımcı Branşlar:Badminton, Masa Tenisi, Futsal, Sinema, Resim.

Spor çantası, 3 adet T-Shirt, 2 adet Şort, Yüzücü Bonesi okulumuzun öğrencilerine hediyesidir.Yedek iç çamaşırı, Spor ayakkabı, Mayo, Havlu ve Terlik gibi kişisel eşyalar öğrenci tarafından temin edilmelidir.

Yaz okulumuza 04 – 14 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir.

04 – 14 yaş aralığındaki öğrenciler; 4 – 5 yaş, 6 – 9 yaş, 10 – 14 yaş şeklinde üç kategoriye ayrılırlar.
Not:4 yaşından küçük veya 14 yaşından büyükler, yaz okulu haricinde ‘yüzme okuluna’ kayıt yaptırabilirler. Yüzme okulu ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından yararlanabilirsiniz.

– 1 adet vesikalık fotoğraf.

– Kayıt formu. (Kayıt sırasında verilecektir)

-Sağlık raporu. (GSİM’den gelen resmi yazı gereği; Kayıt için kişinin beyanı esastır. Yani bir spor tesisine üye olacak bir yetişkinin spor yapmasında sakınca olmadığına dair kendi beyanı veya küçük yaştakilerin ebeveynleri tarafından verilen beyan yeterlidir.)

Yarım gün yaz okulu 1300 TL
Tam gün yaz okulu 1600 TL

Haftalık gelmek isteyenler için ücretler aşağıdaki gibidir:
1 haftalık 500 TL
2 haftalık 1000 TL
3 haftalık 1500 TL
*Kardeşlere % 10 indirim uygulanır.
• Tüm öğrenciler özel sağlık sigortası kapsamında sigortalanmaktadır.
• Öğrencilerin yaz okulunda yapacakları; Yüzme, Tenis, Cimnastik, Basketbol, Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Badminton, İngilizce, Satranç, El İşi, Resim ve Sinema çalışmalarında kullanacağı tüm ekipmanlar okulumuz tarafından sağlanmaktadır.
• Kahvaltı-Öğle Yemeği-İkindi yemeğinden oluşan beslenme düzeni okulumuz tarafından sağlanmaktadır.
• Çocukların temel bireysel malzemeleri olan spor çantası ve içindeki ekipmanları okulumuz tarafından hediye edilmektedir.
• Öğrencilerin sabah kampüse gelişleri ve gün bitiminde eve dönüşleri velilerimizin sorumluluğundadır. Arzu edilirse ücreti karşılığında okulumuzun anlaşmalı özel yetkili servis hizmetinden faydalanabilirler